ZESPÓŁ KANCELARII


 W skład zespołu Kancelarii wchodzi 6 adwokatów i radców prawnych wyspecjalizowanych w prowadzeniu spraw sądowych związanych z kredytami powiązanymi z walutą obcą, wspieranych przez doświadczony zespół Sekretariatu.

 

PEŁNOMOCNICY PROCESOWI


Dr Jacek Czabański (Warszawa) jest adwokatem, autorem licznych publikacji na temat kredytów powiązanych z kursem waluty obcej m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej czy Rzeczpospolitej oraz w pismach naukowych. Ponadto prowadzi popularny blog www.pomocfrankowiczom.pl, obecny również na Facebooku. Jacek Czabański ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz uzyskał stopień doktora w zakresie analizy porównawczej prawa, ekonomii i instytucji na Uniwersytecie w Turynie we Włoszech.

Adwokat Anna Wolna-Sroka (Warszawa) ukończyła Wydział Prawa na  Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Specjalizuje się w sprawach z zakresu finansów i bankowości. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach związanych ze sporami cywilnoprawnymi oraz gospodarczymi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie doradczej. Następnie świadczyła usługi prawne na rzecz renomowanych kancelarii, specjalizując się w obsłudze instytucji finansowych. Przez ponad rok pełniła funkcję asystenta sędziego. Obecnie reprezentuje klientów indywidualnych w sporach dotyczących kredytów frankowych. 

Adwokat Dominika Helios (Warszawa) ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Florida Levin College of Law. Specjalizuje się w prawie bankowym, cywilnym oraz gospodarczym. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała świadcząc usługi prawne na rzecz renomowanych kancelarii prawnych, specjalizujących się w obsłudze instytucji finansowych oraz obsłudze podmiotów gospodarczych i osób fizycznych.

Adwokat Fabian Orłowski (Sopot) ukończył Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK w Toruniu. Jest partnerem w Kancelarii Buszan Suchecka Orłowski Adwokat Radcowie Prawni Sp.p. z siedzibą w Sopocie. Specjalizuje się w zagadnieniach ochrony praw konsumentów na rynku usług finansowych, w tym w sprawach kredytów powiązanych z walutą obcą oraz osób pokrzywdzonych w dystrybucji obligacji GetBack S.A. Jest członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Adwokat Ewa Anczewska (Wrocław) ukończyła Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobywała doświadczenie jako wolontariusz we wrocławskim Stowarzyszeniu zajmującym się doradztwem prawnym i pomocą ofiarom przestępstw. Posiada także doświadczenie w zakresie dochodzenia wierzytelności bankowych i zarządzaniu dużym portfelem wierzytelności. Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa ochrony konsumentów. Prowadzi spory sądowe przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym w sprawach odszkodowawczych oraz o zapłatę roszczeń wynikających z tzw. polisolokat.

Radca Prawny Kamila Puńko (Wrocław) ukończyła Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obszar jej praktyki zawodowej obejmuje obsługę spółek prawa handlowego, prowadzenie spraw odszkodowawczych przeciwko towarzystwom ubezpieczeń, a także doradztwo z zakresu ochrony danych osobowych i ochrony konsumentów. 

Sekretariat Kancelarii


Katarzyna Szydłowska - szef Sekretariatu

Joanna Brzozowska - aplikantka radcowska

Sławomir Kurek - aplikant adwokacki

Maria Rozbicka - aplikantka adwokacka

Natalia Śmiałek - aplikantka adwokacka

Daria Dogadalska - asystentka

Sylwia Gorzkowska - asystentka